Uusi kirkas ja vaalea vahatulppa kertoo muuttamisesta
Väestöryntäystä odotellaan vielä, mutta jokaisesta muuttajasta olemme yhtä iloisia, joka vuosi.
Urban Farming on kotitarveviljelyyn, kaupunkiviljelyyn ja maanparannukseen keskittyvä blogi. Kirjoitan savimaasta, kompostoinnista, kateviljelystä ja monimuotoisuudesta käytännönläheisesti ja havainnoivasti. Kaikki sisältö perustuu omiin kokeiluihin kotipihassa ja mökillä. kaupunkiviljely kotitarveviljely savimaa kompostointi kateviljely maanparannus monimuotoisuus kotipuutarha kasvimaa ekologinen viljely
Olen innokas kotipuutarhuri, joka viljelee kestävästi kaupungissa ja mökillä. Jaan selkeitä, käytännöllisiä vinkkejä maanparannukseen, kompostointiin ja luonnonmukaiseen viljelyyn.
Ehkä tämä houkuttelee uusiakin asukkaita :)
VastaaPoistaAsukkeja on ollut parina vuotena, nimenomaan tässä oikeassa reunassa. Vanhat asumukset ovat tummuneet jo, eivätkä näy enää kovin hyvin. En ymmärrä, miksi vasen reuna ei kelpaa.
Poista